« Zpět Úvodní strana » Co děláme

Co děláme

Mladí konzervativci jsou sdružení s velkým rozsahem činnosti. Ať už se zajímáte o politiku, jiné obory, chcete se bavit, rádi byste do zahraničí nebo třeba všechno najednou, přijdete si určitě na své.

Pro bližší informace o tom, jak vypadají konkrétní akce, navštivte prosím Informace z proběhlých akcí na Úvodní straně, kde najdete i fotogalerie. V sekci Aktuálně v pravé části Úvodní strany jsou vyvěšeny akce budoucí.

Besedy a diskuse s politiky

Pokud chcete vědět o politickém dění víc, než se obvykle říká v médiích, pak rozhodně doporučujeme návštěvu některé z besed s politiky, kde je možné nejen naslouchat, ale i klást otázky a prezentovat své názory a postoje. Lidé, kteří mají co říci, vás určitě obohatí a umožní vám nahlédnout do zákulisí toho, jak se „dělá politika“, ať už ve vaší obci, v České republice nebo třeba v Evropské unii.

Konference

Energetická bezpečnost, postavení ČR v EU nebo problémy českého zdravotnictví – to jsou problémy, které hýbou nejen politickou scénou. Mladí konzervativci proto pořádají konference, kterých se kromě politiků účastní odborníci z praxe nebo z akademické sféry. Vzniká proto prostředí plné zajímavých názorů a podnětů, kdy se, podobně jako u besed, může zapojit i každý návštěvník.

Zahraniční akce

MK jsou členy několika mezinárodních sdružení mladých a jeho členové často vyjíždějí na nejrůznější setkání, a to nejen v rámci Evropy. Pokud se chcete podívat např. do sídel institucí EU, vzdělat se nebo jen zažít trochu zábavy, pak se určitě na některý zájezd přihlašte. Nebudete litovat!

Sportovní akce

Pokud máte rádi bowling, plážový volejbal nebo vám vyhovuje třeba klasický fotbal, můžete se účastnit některého z turnajů, které MK pořádají. V Praze se pravidelně tradičně pořádá především bowling, sportovní utkání jsou zpravidla součástí Letních kempů. Tradici mají i utkání s týmy jiných politických sdružení, např. s Mladými sociálními demokraty nebo s Mladými křesťanskými demokraty.

Letní kemp

Koupání, grilování, léto a pohoda na vás čekají na tradičním setkání, které se již od roku 1997 pořádalo na několika místech v zemi, od Mariánských Lázní až po Ostravu. Na kempu máte možnost s minimálními náklady poznat zajímavá místa České republiky, seznámit se s ostatními členy, politiky, zasportovat si a zažít pořádnou zábavu. Fotografie z Letních kempů naleznete v sekci Informace z proběhlých akcí.

Spolupráce s jinými organizacemi a účast na jejich akcích

Mladí konzervativci spolupracují dlouhodobě s celou řadou jiných sdružení, škol apod. a podílí se na jejich akcích, např. na půdě akademie CEVRO, ve spolupráci s Liberálním institutem apod. Můžeme tak navzájem využít možností, které máme. Výsledkem jsou ještě zajímavější a poutavější akce, které vám doporučujeme k návštěvě.

Publikační činnost a projekty

Magazín Pravý úhel, sborník statí našich členů Co si myslí MK o EU? či projekt Voličský průkaz.cz, který umožnil široké veřejnosti získat velmi snadno informace o možnosti volit mimo místo trvalého bydliště, patří mezi praktické výstupy naší činnosti. Pokud máte chuť se do některého z projektů zapojit, je to jen vítáno.

Členové mimo MK

Kromě politického dění mají členové MK záliby jako většina mladých lidí; vyrážejí za zábavou , podnikají výlety do nejbližšího okolí svého města nebo se scházejí např. na novoročních oslavách. Hledáte-li v MK především nové přátele, rozhodně byste si takovou akci neměli nechat ujít.

Staň se členem

Kontakt

ADRESA:
Zborovská 42 (vchod z ulice Vodní)
150 00 Praha 5

E-mail: